Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 25. haftasında Eskişehir Basket ile karşılaşacak olan bordo mavili ekipte yabancı oyuncular Paul Harris, Sarunas Vailiauskas, Tomislav Zubcic, Osiris Eldridge, Chris Obekpa, Calep Green ve Brady Heslip, kulüpten alacakları olduğu gerekçesiyle maça çıkmama kararı aldı.

Yabancı oyuncuların, son 2 maaşlarının henüz ödenmediği ve bu sebeple maça çıkmama kararı aldığı ifade edildi. Trabzonspor’da Türk oyuncular Eskişehir Basket maçı öncesi ısınmak için sahaya çıkarken, altyapıdan A takıma takviye yapılarak kadro tamamlandı.

Trabzonspor Kulübü de bu gelişme üzerine resmi sitesinden bir açıklama yayınladı. Bordo-mavili ekipten yapılan açıklamada, Trabzonspor Basketbol olarak her zaman oyuncularının emeklerine saygı duyan bir camia olmaya önem verildiği vurgulanarak, şu ifadeler kullanıldı:

"Kontratları gereği alacaklarını FIBA'dan tahsil etme haklarını 1 ay sonra elde edecek olmalarına rağmen bu haklarını Trabzonspor'a karşı bir şantaj unsuru olarak kullanan yabancı oyuncularımızın davranışını sporun amatör ruhuyla bağdaştıramıyoruz. Maaş ödemelerinde 2 ay geriden gelen kulübümüzün maç öncesi yapılacak kısmi bir ödeme ile birlikte hafta içinde de maaşlarının tamamlanacağı sözüne de olumsuz yanıt veren tüm yabancı oyuncularımızla yollarımızı ayırma kararı vermiş bulunmaktayız."

Trabzonspor’un Eskişehir Basket maçı kadrosunda yer alan isimler şu şekilde:

"Burak Eşlik, Yiğit Özkan, Barış Tütüncü, Mehmet Eren Altuntaş, Yusuf Necip Seçen, Batuhan Emre Kaplan, Alper Saruhan, Dursun Kutay Erol, Ozan Anton Odabaşı, Bora Hun Paçun ve Kaan Konak."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.