Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Rizespor Maçını Yorumladı!

Çaykur Rizespor Fenerbahçe karşılaşmasının ardından, Rıdvan Dilmen tartışmalı pozisyonları NTV'de değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Rizespor Maçını Yorumladı!

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Rizespor Maçını Yorumladı!

Süper Lig'in açılış maçı, Çaykur Rizespor ile Fenerbahçe arasında yapıldı.

Rize Stadyumu'nda yapılan mücadeleyi misafir ekip Fenerbahçe, 2-1'lik skorla geçti.

'BEN ARDA KARDEŞLERİ BEĞENDİM'

Karşılaşmanın ardından, tartışılan pozisyonları değerlendiren Rıdvan Dilmen, "Açıkçası maç içerisinden ben Arda Kardeşler'i beğendim. Fakat benim futbol oyun görüşümle hakem kuralları biraz farklı. Ben mesela UEFA Komitesi'ne gittiğim zaman toplantıda, çok tartışılan penaltı pozisyonları var. Özellikle, dünyanın tartıştığı el pozisyonları var.

Şimdi futbolcu Rıdvan'ı koyuyorum, ben ilk yarıda Fenerbahçe lehine verilen penaltının ağır karar olduğunu düşünüyorum fakat, Rıdvan Dilmen olarak o koltuğa oturduğum zaman, VAR'a da otursam...

Arda Kardeşler'in görme şansı yok pozisyonu. Gidersin, bakarsın, verirsin penaltıyı. Ama tekrar söylüyorum, benim kuralım değil bu. Hakem kuralı.

İkinci pozisyona gelince, Türkiye'de kimse görmedi. Arda Kardeşler muhtemelen, galibiyet golü için söylüyorum, tam açısını görüyordu orada. Rize'nin kamera açıları ofsaytlarda çok tartışılıyor mimari bir sıkıntı var.

PREMİER LİG'DE VERMEZLER PENALTIYI

Rize'nin sağ beki dünyanın en gereksiz penaltısını yaptı. Yani bir futbolcu böyle penaltı yapmaz. Ha diyeceksin ki şimdi Rıdvan'ı konuş. Ben Rıdvan'ım vermem penaltıyı. Hakem Arda kardeşler olayım veririm penaltıyı.

Görmesem çağırır veririm penaltıyı neden? Yahu şimdi sen savunma oyuncususun, yüksekten geliyor top. Benim vurma ihtimalim çok az, senin de vurma ihtimalin çok az. En fazla tepesiyle sıyırır falan. Şöyle engellemek için elini kaldırıyor ya. Allah kahretmesin öyle bir kural var ki.. Elim suratına geldi mi faul veriyor hakem.

Çok net söylüyorum, ikisinde de VAR'dan verirsin penaltıyı. Premier Lig'de de VAR'a falan gitmezler, penaltıyı da vermezler. Benim düşüncem bu. Onlar daha farklı bakıyorlar oraya." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR