Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Yaşayan Efsanesi Ahmet Taşçı, Veliahtını Açıkladı.

Edirne Belediyesi'nin daveti üzerine Edirne Kent Müzesi'nde bir söyleşiye katılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yaşayan efsanesi Ahmet Taşçı, veliahtını açıkladı.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Yaşayan Efsanesi Ahmet Taşçı, Veliahtını Açıkladı.

9 yıl başpehlivanlık birincisi olan Ahmet Taşçı'dan Taha Akgül'e övgü dolu sözler geldi.

REKORUMU KIRABİLİR

Bitmeyen güreşin, devam eden efsanesi’ olarak anılan, Sarayiçi Er Meydanı’nda, Kırkpınar’ın efsane isimleri Kel Aliço, Kurt Dereli, Adalı Halillerin yanında yaşarken heykeli bulunan 2 ebedi altın kemerli, 9 yıl başpehlivanlık birincisi Ahmet Taşçı’dan, minderin ‘altın çocuğu’ Taha Akgül’e övgü dolu sözler. Taşçı, “Taha Kırkpınar’a çıkarsa kemer alabilir. Hatta veliahtım olarak rekorumu da kırabilir” dedi.

VELİAHTIM TAHA AKGÜL

Türk minder güreşinin iki altın ismi Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'i çok yakında takip ettiğini dile getiren Taşçı, “Ben şu anda ikisini de takip ediyorum, ikisini de çok seviyorum. Rıza Kayaalp çok güçlü bir çocuk ama grekoromenci. Taha'yı bu konu da daha yakın görüyorum. Taha'nın çünkü serbest stil, yağlının biraz daha yakını, benzeri, yağlı güreşe alışabilirse Taha Akgül, kemer alabilir. Yani yaşı da genç, hatta bizim rekoru bile kırabilir diyorum yani. Benim veliahtım olarak olabilir Taha Akgül. Taha gerçekten çok değişik bir sporcu, güzel yani” dedi.

Son Dakika Spo Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR