Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Hikmet Karaman: 'Bir Gelecek, Yılın Hedefi Yoksa Ben Yokum Arkadaşlar'

Süper Lig kulübü BtcTurk Yeni Malatyaspor'da 1,5 senelik imza atılan teknik direktör Hikmet Karaman açıklamalarda bulundu.

Hikmet Karaman: 'Bir Gelecek, Yılın Hedefi Yoksa Ben Yokum Arkadaşlar'

Hikmet Karaman: 'Bir Gelecek, Yılın Hedefi Yoksa Ben Yokum Arkadaşlar'

BtcTurk Yeni Malatyaspor'un yeni teknik adamı Hikmet Karaman ise şöyle konuştu: 

"Gelmeden önce 2-3 gün bir istişare yaptık. Kolay işimiz yok. Zaten bize kolay görevi kimse tebliğ etmiyor, ‘gel şu takımı şampiyon yap’ demiyor. Bundan önce de birkaç tane teklif aldık, ‘biz bu süreyi dinlenerek geçirelim veya artık hedef şampiyonluğa, ilk 5’e, 7’ye oynatacak bir takım teknik ekibi olalım’ diye karar vermiştik. Ama Adil başkan bir şekilde bizi buraya getirdi. Dolayısıyla biz de ona güvendik"

"Dışarıda otururken bir taraftarımız, ‘Hocam depremi atlattık ama bu şehrin tek sevgisi, hayat kaynağı Malatyaspor'u ne olur bu durumdan kurtaralım’ dedi. Bu çok önemli bir cümle. Ben, Gölcük depremini yaşamış bir kişiyim, ne olduğunu iyi bilirim. Anadolu takımlarında da çalıştığımızda, Anadolu insanının futbol özlemini, takımına sahip çıkmasının ne olduğunu da biliyoruz. Malatyaspor tek; başka bir takım yok. Bu takımın başarısı şehrin başarısıdır. O zaman bu hafta Konya maçında bütün Malatya'nın kasabaları, ilçeleri merkez olmak üzere, belediye başkanlarımıza da özel bir görev düşüyor. Bütün taraftarı stada getirsinler. Çünkü Konya maçı, bir maç her şey değil ama bizim yukarı doğru kafamızı kaldıracağımız maç. Taraftar desteği çok önemli. Taraftar desteğini on ikinci güç olarak istiyoruz. Taraftar o stadı dolduracak, ondan sonra skora bakacak. Oraya iki bin seyirci geldikten sonra dışarıda konuşmayacak. Önce biz Malatyasporlular, Malatya şehrinde yaşayan bireyler olarak bu maça geleceğiz. Bütün maçlara istiyoruz ama birinci adımımız Konya maçında on ikinci adam desteğiyle, Allah’ın izniyle 3 puanı alıp, ondan sonra hafta içi oynayacağımız Trabzonspor ve gideceğimiz deplasman maçı bize nerede olduğumuzu gösterecek."

"İkinci yarıya başlangıç olarak iyi bir performans çizmiyoruz ama direksiyonun başında olduğumuz için bugün lig bitse biz kümede kalmışız. O zaman ligi bitirecek startı bu hafta alacağız. Çok işimiz var. Takımı hemen tanımak istiyoruz. Medyadaki arkadaşlarımıza büyük görev düşüyor. Bu takımın UEFA oynaması, medyanın UEFA oynaması demektir. Bu takımın Süper Lig'de olması, sizin Süper Lig'de olmanız demektir. Ama takımların alt liglerde olması, medyanın da alt liglerde olması demektir. O zaman birlikte olacağız. Eleştiriler ayrı ama önemli olan takımın menfaatidir, kişilerin menfaati değildir. Medyanın yazacağı yazılar, taraftara vereceği mesaj çok önemli" 


Karaman, bir basın mensubunun 'Bu sezonun ardından gelecek sezon için bir hedefiniz olacak mı?' sorusuna, "Zaten gelecek yıl hedef üzerine geldik. Bir gelecek, yılın hedefi yoksa ben yokum arkadaşlar. Gerçek bu, patron da burada" yanıtını verdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR