Formula 1 Hasreti Son Buluyor! 'Seyirci' Sürprizi

Formula 1, 9 senelik aranın sonrasında Türkiye'de yapılacak! Formula 1'in seyircili olarak gerçekleşeceği belirtildi. Formula 1 Türkiye Grand Prix'i 13-14-15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde start verecek.

Formula 1 Hasreti Son Buluyor! 'Seyirci' Sürprizi

Formula 1 Hasreti Son Buluyor! 'Seyirci' Sürprizi

Türkiye’de ilk defa 2005 senesinde yapıldıktan sonra 2011 yılında Türkiye’ye veda eden Formula 1 yarışları, 9 senelik aranın ardından bu sene tekrardan İstanbul’a dönüyor.

Dün gece Bloomberg HT'de yapılan Spor Saati programında Fatih Altaylı, FIA (Federation Internationale D’Automobile) kaynaklarından edindiği bilgiye dayanarak 'Kasım ayının 3. haftasında Formula 1 Yarışı seyircili olarak İstanbul’da yapılacak' değerlendirmesinde bulundu. Altaylı’nın 'Yüzde 99,9 tamam' diyerek açık kapı bıraktığı organizasyonun Türkiye’ye dönüşü konusunda, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı yayın anında Fatih Altaylı’ya 'Tarih netleşti' diyerek müjdeyi verdi.

TARİH DE AÇIKLANDI

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si 13-14-15 Kasım günlerinde İstanbul’da Intercity İstanbul Park Pistinde gerçekleşecek.

Bu defa kamu finansmanı olmadan, tamamen Intercity’nin teşebbüsü ve finansmanı ile Türkiye’ye gelecek olan Formula 1’in İstanbul’daki yarışı bu sene seyircili olarak gerçekleştirilecek olan 4 yarıştan biri olacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR