Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Transfer Değerlendirmesi!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, futbol takımının yaz transfer döneminde kadrosuna katılan ve gönderilen oyuncularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Transfer Değerlendirmesi!

Başkan Koç, transfer döneminde 25 milyon euroluk oyuncu satışı yaptıklarını, aldıkları 11 futbolcuya ise bu ücretin yarısı kadar ödeme yaptıklarını vurguladı.

Fenerbahçe Dergisi'nin eylül ayı sayısına konuşan Koç, UEFA'nın Finansal Fair Play (FFP) kuralları doğrultusunda, yeni bir yapılanma hedefiyle transfer sezonunu kapattıklarını ifade etti.

Günü kurtarmak yerine, gelecek seneleri de hesaba katarak hareket ettiklerini belirten Koç, "Mali konularda gerçekçi bir yaklaşım ile kulübümüze minimum finansal yük oluşturacak, efektif bir transfer politikası sergileme gayreti içinde olduk. Bu transfer politikasının temel felsefelerini, potansiyeli yüksek, yaş ortalaması genç, maaş ödemeleri geçmişe baktığımızda çok daha avantajlı, maddi anlamda da gelecekte gelir elde edecek bir yapıyla kurduk." değerlendirmesinde bulundu.

Geçtiğimiz sezon kadrodaki 11 oyuncunun 30 yaş üzerinde olduğunu, bu sezon ise kadroya dahil edilen 11 futbolcunun yaş ortalamasının 24 olduğunu hatırlatan sarı lacivertli kulübün patronu, "Yalnızca bonservisleri ile renklerimze kattığımız 8 futbolcuya baktığımızda ise, yaş ortalamasının 22 olduğunu vurgulamak istiyorum. Giuliano ile önümüzdeki yıl sözleşmeleri bitecek Fernandao ve Josef de Souza'ya gelen teklifleri değerlendirerek, 25 milyon euroluk bir bonservis bedeli kazandık." şeklinde konuştu.

Transfer edilen isimlerin maliyetlerini açıklayan Koç, "Transferlerimizi gerçekleştirmek adına kasamızdan çıkan kiralama ve bonservis bedelleri toplamı, elde ettiğimiz 25 milyon euroluk tutarın takriben yarısı kadar. Transferde kasamız önemli seviyede artı tutarla sonuçlandı." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri