Rusya’da gerçekleşecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası için toplam bilet satışının 1 milyon 700 binlere ulaştığı duyuruldu. Son biletler Rusya genelinde ve FIFA resmi internet sitesinde satışa çıkarılacak.

14 Haziran ve 15 Temmuz tarihleri arasında Rusya’nın 11 farklı kentinde gerçekleştirilecek 2018 FIFA Dünya Kupası karşılaşmaları için toplam bilet satış rakamları duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre hem FIFA resmi internet sitesinden yapılan satışların hem de Rusya genelinde yapılan satışların toplamının 1 milyon 700 bin rakamına ulaştığı açıklandı. Satılan biletlerden 797 bin tanesini Rus vatandaşlarının aldığı belirtildi.

Düzenlenececk turnuva için son tur bilet satışları da başladı. 15 Haziran tarihinde Soçi tatil beldesinde yer alan sahada Portekiz ve İspanya, 18 Haziran tarihinde Belçika ve Panama, 23 Haziran tarihinde Almanya ve İsveç, 26 Haziran tarihinde ise Avustralya ve Peru ekipleri mücadele edecek.

Açıklamada, bu karşılaşmalar için de bilet satışlarının son etabının başlatıldığı ifade edildi. 31 Mayıs tarihine dek Soçi’de bulunan olimpiyat parkından yapılacak bilet satışlarıyla birlikte toplam bilet satış rakamlarının 2 milyona yaklaşması öngörülüyor.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.