'Burada Kendimi Yuvamda, Ait Olduğum Yerde Hissediyorum.'

Halkbank Erkek Voleybol Takımı'nın genç oyuncularından Furkan Aydın açıklamalarda bulundu

'Burada Kendimi Yuvamda, Ait Olduğum Yerde Hissediyorum.'

'Burada Kendimi Yuvamda, Ait Olduğum Yerde Hissediyorum.'

Halkbank Erkek Voleybol ekibinin genç yıldızlarından Furkan Aydın, coronavirüs pandemisi sebebiyle çalışmalarını evde yaptığını söyledi.

Furkan, gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, dünyayı saran ve tüm spor dallarını derinden etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle liglere ara verildiğini anımsattı.

Sezona play-off amacıyla başladıklarını belirten Furkan, "İlk devre iyi oynadık fakat talihsiz mağlubiyetler aldık. İkinci devre parolamızdan ödün vermeden çalışmalarımıza devam edip güzel bir ivme yakaladık. Play-off ve Türkiye Kupası öncesi dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüsü Türkiye'yi de olumsuz etkiledi. Dolayısıyla voleybolda da liglere ara verdi." sözlerini söyledi.

Furkan, liglerin ertlenmesin karşın çalışmalara devam ettiklerini vurgulayarak, "Profesyonel bir kulüp olarak tecrübeli kondisyonerlerimizin hazırladığı programlar dahilinde çalışmalarımızı evlerimizde sürdürüyoruz." dedi.

Koronavirüse karşı verilen savaşta sosyal izolasyonun ciddiyetini vurgulayan genç voleybolcu, "evde kal" çağrısı yaptı. Bu kötü günlerin en kısa zamanda geçip gitmesini dileyen Furkan, sağlık çalışanlarına da teşekkürlerini iletti.

23 yaşındaki voleybolcu, Halkbank süreciyle alakalı olarakta şu sözleri dile getirdi:

"Her zaman bir Halkbank hayalim vardı. Çünkü güçlü ve profesyonel bir kulüp yapısı, dünya yıldızlarını barındıran kadrolara sahiptiler. Kazanmak odaklı fakat yetiştirmeyi ihmal etmeyen bir anlayışla hareket ediyorlardı. Altyapı kadrosuna girerek Halkbank'a adımımı attım. Üç yıldır da A takımda forma giyme ayrıcalığına sahibim, mutluyum. Büyük oyuncular ve antrenörlerle çalışma olanağı buldum. Halkbank, Türkiye'nin sayılı kulüplerinden. Bize, genç oyuncularına yatırım yapıyorlar. Git gide gençleşen bir kadro hedefleniyor. Takımdaki arkadaşlık üst seviyede. Burada kendimi yuvamda, ait olduğum yerde hissediyorum."

"Mevkimde önde gelen isimlerden biri olmak istiyorum. Bu potansiyel ve kapasiteye sahip olduğuma inanıyorum. Tabii tüm sporcular gibi kupalar, madalyalar da istiyorum. Voleybol oynamak dışında bir hayalim yok. Elbette Milli Takım hayallerim var. Bu hayallerimi hayata geçirmek için kendimi mental ve fiziksel olarak işime veriyorum."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR