Beşiktaş Haldun Boysan’ı Unutmadı!

Sanat camiasının tanınımış isimlerinden Haldun Boysan'ın aramızdan ayrılışı sonrası kongre üyesi olduğu Beşiktaş Kulübü taziye mesajı paylaştı.

Beşiktaş Haldun Boysan’ı Unutmadı!

Beşiktaş Haldun Boysan’ı Unutmadı!

Sanat dünyasının tanınmış isimlerinden Haldun Boysan'ın vefatı sonrası Beşiktaş Kulübü başsağlığı mesajı paylaştı.

Siyah- beyazlı takımdan yapılan açıklamada, "Kongre Üyemiz, değerli sanatçı Haldun Boysan’ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Boysan’a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve sanat dünyasına başsağlığı dileriz." cümleleri yer aldı.

HALDUN BOYSAN KİMDİR?

Efsanevi roller ile tanınan Haldun Boysan, bu zamana kadar hazfızalara yer edinen pek çok rolde oynamıştır. Özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Tombalacı Mehmet rolü ile unutulmaz rollerin arasına girmiştir.

Ünlü oyuncu Haldun Boysan 6 Temmuz 1958 yılında Ankara şehrinde doğdu. Suzan Boysan ve Aydın Boysan çiftinin oğlu olan Haldun Boysan mutlu bir çocukluk yaşamıştır. Boysan oyuncu ve seslendirme sanatçısı olarak ilk başta tanınmıştır. Haldun Boysan 1.71 cm boyunda ve 89 kilodur. Ünlü oyuncu, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Kurtlar Vadisi, Egenin Hamsisi, Hercai ve Maria İle Mustafa dizilerinden hatırlayacağınız Haldun Boysan, başarılı bir oyunculuk performansları ile tanınmıştır.

HALDUN BOYSAN KAÇ YAŞINDA NEREDE VEFAT ETTİ?

Ünlü oyuncu Haldun Boysan, dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde kalp krizi geçirerek 62 yaşında vefat etmiştir.

HALDUN BOYSAN DİZİLERİ

Kurtlar Vadisi

Sensiz Yaşayamam

Kapalıçarşı

Hesaplaşma

Beni Unutma

Benim Annem Bir Melek

Servet Avcısı

Kendi Okulumuza Doğru

Canım Ailem

Köprü

Dağlar Delisi

Kara Güneş

Hayat Türküsü

Kanlı Hesaplaşma

Selena

Gülbeyaz

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR