Antalyaspor Kulübü Başkanı Cihan Bulut, görevinden istifa etti.

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cihan Bulut, 10 Ocak'ta geldiği başkanlık görevini bıraktığını duyurdu.

Kırmızı beyazlı ekibin kayyuma gitme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Bulut, gece gündüz çalışarak bu zamana kadar geldiklerini belirtirken, desteklerinden ötürü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.

Antalyaspor için görevden kaçmadığını belirten Bulut, şu ifadeleri kullandı:

"Huzurluyum, gülerek ayrılıyorum. Benim kimseyle bir kavgam olmadı, olmayacak. Antalyaspor'a zarar veren hiçbir şey yapmadım, yapmayacağım. Buraya kadarmış. Taraftarım böyle istedi. Ben de taraftarımın sesine kulak verdim. Biz görevden hiçbir zaman kaçmadık, koltuğa yapışmadık. Küfür edenlere, beni Atatürk düşmanı olarak gösterenlere ise hakkımı helal etmiyorum."

Maliyeti yüksek olan futbolcuların takımdan gönderilmesine ilişkin "Yollarımızı ayırmasaydık, batacaktık." diyen Bulut, "Ben de Eto'o gibi bir oyuncuyu kadromuza katmayı, taraftarın beni alkışlamasını isterdim. Fakat benim ardımdan göreve gelecek yönetime fazla yük bırakmamak istedim." yorumunu yaptı.

Bulut, olağanüstü genel kuruldan önce adı başkanlık adaylığı için konuşulan eski başkan Ali Şafak Öztürk ile bugün bir araya gelmeyi planladığını fakat bunun iletişim hatası nedeniyle gerçekleşemediğini sandığını söyledi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.