Ali Koç'un Taraftarı Heyecanlandıran Kuyt ve Alex Planı

Fenerbahçe başkanlığı için seçim çalışmalarını sürdüren Ali Koç'un Kuyt'la sürekli olarak fikir alış verişinde bulunduğu öğrenildi. Ayrıca Koç'un, Alex için bir Jübile düzenleyeceği belirtildi.

Ali Koç'un Taraftarı Heyecanlandıran Kuyt ve Alex Planı

Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, 2-3 Haziran’da yapılacak Olağan Genel Kurul için seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Ekibi ile bir yılı aşkın süredir hem seçime, hem de göreve gelmesi durumunda hayata geçireceği projelere odaklanan Koç’un, 7 Şubat’taki basın toplantısıyla merak edilen hususlara da cevap vereceği ifade edildi.

Ali Koç’un başta kulübün ekonomik yapısı olmak üzere, futbol takımı ve amatör branşlar için ciddi planları bulunuyor. Bu üç önemli konu ile ilgili öne çıkan konu başlıkları da şöyle;

BORCU YAPILANDIRMA

Koç, Divan Kurulu’nda ve daha önce yaptığı konuşmalarda özellikle ekonomik tablo ile ilgili duyduğu endişeden bahsetmişti. Bu yüzden ilk olarak kulübün mevcut borcunun yapılandırılması üzerine projeler geliştiriliyor. Konularında uzman bankacı ve finansçılar yoğun mesai harcıyor. Borcun yapılandırılmasıyla beraber kulübün rahat bir nefes alması amaçlanıyor.

FUTBOL AKLI OLACAK

Ali Koç, Avrupa’da birçok kulübü zirveye çıkarmış profesyonel futbol adamlarıyla biraraya geldi. Buradaki temel nokta ise bu isimlerin çalıştırdıkları kulüpleri; belli bir bütçe ile planlı, programlı şekilde seviye seviye zirveye ulaştırması oldu. Şu an 3-4 aday söz konusu olsa da nihai karar henüz verilmedi. Seçimin kazanılması durumunda bu adaylardan biri ile anlaşma sağlanacak ve futbol takımının idari ve sportif açıdan profesyonel ellere emanet edilmesi sağlanacak.

KUYT'LA GÖRÜŞÜYOR

Sarı-lacivertli takıma önemli katkılar sağlayan, performansının yanısıra profesyonelliği ve çalışmasıyla da herkese örnek olan başarılı futbolcu Dirk Kuyt ile Ali Koç’un yakın temas halinde olduğu öğrenildi. İkilinin sürekli fikir alışverişinde bulunduğu vurgulandı. Ancak Kuyt’ın kulüpte görev alıp almayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

ALEX'E JÜBİLE

Fenerbahçe’nin efsane kaptan'ı Alex de Souza, Mart ayında Türkiye’ye geliyor. Bunun bilgisini alan Koç ve ekibi Brezilyalı futbolcu için özel bir gece organize etmeyi planlıyor. Alex, Teknik Direktör Kocaman ile yaşadığı anlaşmazlık sonrası kadro dışı kalmış ardından apar topar ülkesine dönmüştü. Brezilyalı için yapılacak tören ile futbolcunun vedası geç de olsa yapılmış olacak.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR