Ahmet Nur Çebi: 'Sergen Hoca Kimi İstediyse Aldık'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, alınan oyuncular ve Domagoj Vida ile ilgili kritik açıklamalar yaptı.

Ahmet Nur Çebi: 'Sergen Hoca Kimi İstediyse Aldık'

Ahmet Nur Çebi: 'Sergen Hoca Kimi İstediyse Aldık'

PAOK ve Rio Ave'ye kaybederek Avrupa’da havlu atan, ligde ise son oynadığı İttifak Holding Konyaspor deplasmanından 4-1'lik ağır bir yenilgiyle evine dönen Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, açıklamalarda bulundu.

'SERGEN HOCA KİMİ İSTEDİYSE ALDIK'

Teknik ekibin istekleri doğrultusunda çok sayıda transfer yaptıklarını kaydeden siyah- beyazlı ekibin başkanı, "Tabii ki eleştiri olacaktır, ancak haksız eleştirilere, yalanlara ve bilinçli yapılan saldırılara artık isyan ediyorum. Efendim, neymiş biz transfer yapmıyormuşuz? Bu nasıl bir yalandır, iftiradır. Hocamız şu ana kadar kimi istediyse aldık. Örneğin N’Sakala, Welinton, Mensah, Josef, Gökhan Töre, Aboubakar, Montero ve Atakan’ı kadromuza kattık. Bunlar transfer değil mi?" ifadelerini kullandı.

'TUTTURMUŞLAR BURAK YILMAZ DİYE'

Çebi, "Tutturmuşlar Burak Yılmaz diye... Tamam iyi golcü, ona lafımız yok. Artı gidenin arkasından konuşmak bana yakışmaz. Ancak Aboubakar’ın, Burak’tan aşağı bir golcü olmadığını düşünüyorum. Şimdi soruyorum Aboubakar, Burak’tan kötü golcü mü Allah aşkına? Her yönüyle hazır bir Aboubakar, Burak’ı aratmaz, merak etmeyin. Konya maçının ikinci yarısında bunu gördük. N’Sakala’ya çok yükleniyorlar, ama Trabzonspor maçındaki performansını göz ardı ediyorlar." şeklinde konuştu.

Başkan, "Eleştiriler doğruları bulmak adına yapılır, buna asla karşı çıkmam. Gelin görün ki, gerçeklerden uzak, bir sürü yalan ve bilinçli saldırı var. Gerçekleri göz ardı ediyorlar, saldırıyorlar. İşte buna karşıyım, bu saldırıları kimlerin yaptırdığını camia iyi biliyor. Kaldı ki iş yapılan yerde hatalar elbette olacaktır. Biz hata payımızı sıfıra indirmek için çalışıyoruz." dedi.

Başkan Ahmet Nur Çebi, 4-1 kaybettikleri Konyaspor karşılaşmasında inanılmaz hatalara imza atan Domagoj Vida’nın durumu hakkında da konuştu.

'VİDA'YA İSTİYORSAN GİT DEDİM'

Senelik 3.4 milyon euro alan Hırvat savunmacının moralinin bozuk olduğu haberlerini eleştiren Çebi, “Efendim diyorlar ki Vida’nın morali bozuk! Niye? Güya benim indirimle ilgili konuşmalarımdan olumsuz etkileniyormuş. Ben bu kulübün başkanıyım, tabii ki ekonomiyi de düşünmek zorundayım. Sadece Vida’dan değil, tüm takımdan indirim istedik. Niye? Çünkü ödenemeyecek rakamlar var. Biz bunları ödeyemezsek, onlar mutsuz olurlar." diye belirtti.

Beşiktaş Başkanı, "Vida’nın aldığı ücret ortada. Profesyoneller bu tip konuşmalardan etkilenmezler, topunu oynarlar. Vida’ya bu rakamları ödemeyeceğimizi söyledim, hatta istiyorsa gidebileceğini ve kendisine kolaylık sağlayacağımızı belirttim. Ben başkanım, her futbolcumla konuşma hakkım var." cümleleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR