Abdullah Avcı Maç Sonrasında "Beşiktaş forması ağır bir formadır"

Beşiktaş'ın teknik adamı Abdullah Avcı, 24 Erzincanspor maçından sonra basın çalışanlarına yaptığı açıklamada, “Beşiktaş forması ağır bir formadır. Oyun ve oyuncu performansından memnun değilim” dedi.

Abdullah Avcı Maç Sonrasında

Abdullah Avcı Maç Sonrasında "Beşiktaş forması ağır bir formadır"

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur rövanş maçında, 24 Erzincanspor sahasında, Beşiktaş’ı konuk etti. Deplasmandan 2-0’lık yenilgiyle ayrılan siyah-beyazlı ekip, ilk karşılaşmada aldığı 3-0'lık skorun avantajı ile ismini Türkiye kupasında Son 16 Turu’na yazdırdı.

Maçın hemen sonrasında gerçekleşen basın toplantısında açıklama yapan Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Dün geldiğimizden beri Erzincan halkına samimiyetinden ve doğallığından, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Erzincanspor Futbol Takımı dün akşam otelimize kadar gelip hem yönetim kurulu hem hocası bizleri ziyaret ettiler. İlgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. Erzincanspor ilk maçta da iyi bir oyun performansı sergilemişti. Devreyi de lider bitirdiler, o anlamada da teşekkür ediyoruz. Biraz önce onların soyunma odasına da uğradım. Umarım girişimlerine devam ederler" dedi.

Bir bütün olarak performanslarını yorumlayan Avcı, "Beşiktaş forması ağır bir formadır. İlk maçın 3-0 olması önemli değil. Karşımızda iyi bir ekip var. Doğru işler yapmaya çalışan bir takım var. Onun için oyunun her anını halı sahada da oynasan, minyatür kalede de oyunda oynasan futbolun gerçeklerini oynamak ve kaybetmek istemezsin. Onun için bunun gerçekleri vardır. Bugün itibarı ile biz bu performanstan memnun değiliz. Hem bireysel hem de oyuncu performansından. Tur atlamış olabiliriz. Bu beni tatmin etmez. Tur atlamak iyidir ama oyun ve oyuncu performansından memnun değilim. Kendim ve takımım adına söylüyorum. Rakibi hem ligdeki liderlikleri hem de iki maçta bize karşı sergiledikleri oyundan dolayı tebrik ediyorum" dedi.

24 Erzincanspor Teknik Direktörü Mustafa Sarıgül ise gerçekleşen karşılaşmadan memnun olduğunu söyleyerek, futbolcularına teşekkür etti.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri