Kilo vermek gibi kilo almak istemekte artık çok normal. Aşırı zayıflığın vücutta yarattığı tahribat insanı korkutuyor. Peki aşırı zayıf kişiler kilo almak için ne yapmalı. Kilo almanın püf noktaları nelerdir? İşte kilo almak isteyenlerin uygulaması gerek püf noktalar...

KİLO ALMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Kilo almak isteyenler hamur işi, tatlı ve yüksek kalorili gıdalar tüketerek kilo alabilecekleri düşüncesine kapılıyorlar. Ancak sanılanın aksine gece geç saatte yemek yemek ve hamur işi kilo aldırmaz. Bunun için kişilerin uygulaması gereken bazı püf noktalar vardır.

Zayıf kişiler hamur işi yersem kilo alırım düşüncesinden vazgeçmelidirler. Çünkü bu zayıf kişileri daha da zayıflatır. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için protein ağırlıklı beslenmelidirler.

Sabahları mutlaka sağlam tutacak bir kahavltı tüketin. Kahvaltıda protein ağırlıklı gıdalar tüketin. Peynir, yumurta yeşillik tüketebileceğiniz gıdalar arasındadır. 

Kahvaltıda içecek olarak süt tüketin çünkü süt protein içeriği ile kas ve kemik yapnızı güçlenirir. Sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlar.

Öğlenleri vücudunuzu güçlendirecek protein ağırlıklı yemeker tüketin. Karbonhidrat içeren makarna, pilav gibi yiyecekler tüketmeyin. 

Gece geç saatte uyumayınız. Vücudun hormon salgılaması için erken uyumalısınız. Bu sayede vücudunuz daha çok gelişir ve sağlıklı bir şekilde kilo alırsınız.

Bu püf noktalar sonrasında eğer tatlı krizleriniz tutmuyorsa ve kendinizi çok enerjik hissediyorsanız vücudunuz sağlıklı bir şekilde gelişiyor ve sağlıklı bir şekilde kilo alıyorsunuz demektir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.