Diyette Yapılan Basit Hatalar!

Kilo vermenin en önemli noktası kilo vermeyi kafaya koymaktır.Kilo verirken kilo alanlar bile var. Peki kilo verme sırasında yapılan hatalar nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Diyette Yapılan Basit Hatalar!

Kilo verme aşamasında bazı hatalar kilo almanıza nile neden olabilir. Peki kilo verme aşamasında nelerden uzak durmak neleri yapmak gerekir. İşte cevabı.

TEK TİP BESLENME TİPLERİNE YÖNELMEK

Tek tip beslenme planlarında Cho, protein ve yağ alımının dengeli şekilde olamayacağından, sağlıklı beslenme mantığının dışına çıkacaktır. Sağlıklı beslenirken kilo vermeden çok, kilonun yağdan gitmesi önemlidir. Tek tip beslenme şeklinde bireyler zayıflayabilirler ancak bu kilolar yağdan değil, kastan gider. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için 4 besin grubunun da yenilmesi gerekmektedir.

KALORİ MİKTARLARINI BİRDEN KESMEK

Kilo vermek adına aç kalmayı göze alırız, ne kadar aç durursak o kadar hızlı kilo verebileceğimiz fikri vardır. Şok diyetleri yapmaya başlayan kişiler ilk günlerde bir kaç kilo verebilirler. Ardından ise kişinin aç kalmasına rağmen kilo verememesinin sebebi, bireyin hem enerjisinin zayıflaması hem de metabolizma hızının yavaşlamasından kaynaklanmaktadır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR