Ceviz suyu içmek son zamanlarda oldukça popüler. Özellikle kolesterolü düzenlediği için tüketilen ceviz suyunun, zayıflamaya etkisi olduğu düşünülüyor. Peki cevizli su içmenin faydaları nelerdir?

Cevizli Suyun Hazırlanışı

Bir bardak suyun içine atacağınız bir cevizi sabaha kadar suyun içinde bekletin. Sabahleyin ceviz suyunuz hazır olacak. İçeriğindeki vitamin ve minerallerle sağlık için oldukça faydalı olan cevizin, suyunun da oldukça faydalı olduğu biliniyor. İşte, ceviz suyunun faydaları...

Kilo Vermeye Yardımcıdır

İçerdiği protein özleriyle vücudun yağ yakmasını hızlandırır ve böylece özellikle istenmeyen bölgelerdeki yağ birikimine etki eder. Metabolizmayı da hızlandırdığı için, kilo vermeye çalışanların her gün aç karnına bir bardak ceviz suyu içmesi önerilir.

Kolesterolü Dengeler

Bu özelliği ile kalp ve damar hastalıkları için önemli bir yardımcıdır. İçeriğindeki folik asit, bitkisel Omega-3 ve magnezyum gibi vitaminlerle kalp krizi geçirme riskini de düşürür.

Tiroidlere Faydalıdır

Tiroit değerlerini düzenler. Eğer düşük ve yüksek tiroid probleminiz varsa rahatlıkla ceviz suyu tüketebilirsiniz.

Adet Döneminin Rahat Geçmesini Sağlar

Adet dönemi düzensiz olan ve sancılı geçen kadınların, bu dönemi daha rahat geçirmesine yardımcı olur.

Beyni Güçlendirir

İçeriğindeki vitaminler ile beyindeki fonksiyonları güçlendirir. Böylece ileride alzheimer gibi beyin rahatsızlıklarına yakalanma riskini düşürür.

Sindirim Sistemini Düzenler

Gaz problemleri ve şişkinlik gibi rahatsızlıkları da önler. Kabızlık sorunu yaşayanları bu sorundan kurtarıyor.

Ayrıca saçların güçlenmesine yardımcı olur ve sivilceler ile savaşır.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.