Arı Sokmasını Tedavi Eden Ev Yapımı Karışımlar

Arı sokması yaz günlerini daha artan ve alerji olmadığı müddetçe hayati bir tehlike arzetmiyen bir konudur. İlaç olmadan doğal yollarla tedavi edilebilir.

Arı Sokmasını Tedavi Eden Ev Yapımı Karışımlar

Arı Sokmasını Tedavi Eden Ev Yapımı Karışımlar

Tedavi edilmediği zaman ölümcül olabilen arı sokmaları evinizde var olan basit malzemeler ile tedavi edebilirsiniz. Fakat, alerjik reaksiyon izlendiği an tıbbi destek almalısınız. İşte, arı sokmalarını geçirecek doğal methodlar...

LAVANTA YAĞI

Lavanta yağı, arının toksiti rahatça bertaraf edebilir. Arının soktuğu yere 1-2 damla lavanta yağı damlatın. Birkaç dakiknın ardından ağrı ve acı geçmeye başlayacak.

KARBONAT VE SİRKE

Bir miktar karbonatı, sirke ve suyla macun kıvamına gelecek biçimde harmanlayın. Elde ettiğiniz macunu, sokulan yere sürüp 30 dakika bekleyin. Karbonat ve sirke, arının iğnesinde var olan asidi etkisiz hale getirecek ve acı duygusunu alacaktır.

SARIMSAK

1-2 diş sarımsağı suyunu salana dek ezip, yaranın üzerini bastırın. Ardıdan, nemli bir bez veya havluyla örtüp 20-30 dakika bekleyin. Bandajı çıkardıktan sonra yarayı suyla yıkayın.

SOĞAN

Soğan arı sokması dahil pek çok böcek ısırığına iyi gelir. Bir soğanı ortadan ikiye kesin ve sulu kısmını yaranın üzerine bastırın. Ağrının ve acının çok kısa bir zamanın ardından geçtiğini göreceksiniz.

DİŞ MACUNU

Diş macunu da karbonat benzeri sokulan yerdeki asidi etkisiz hale getirecek, yanma, ağrı ve şişme meydana gelmesini önleyecektir. Diş macununu yaranın üzerine sürüp, yıkamadan önce 20-30 dakika bekletin.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR