Milli Piyade Tüfeğine Bir Özellik Daha Eklendi

Tamamen yerli imkânlarla yapılan ve üretilen MPT-76’nın özelliklerine bir yenisi daha eklenerek, silahın ağırlığı 500 gram hafifletildi.

16.04.2021-10:36 - (Son Güncelleme: 16.04.2021-10:36)Milli Piyade Tüfeğine Bir Özellik Daha Eklendi

42 NATO testini başarıyla geçen ve tamamen yerli imkânlarla üretilen MPT-76-MH, yeni eklenen özellikle 50 gram daha hafifletildi.

Özelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen MPT-76, sınıfında dünyanın en iyisi oldu.

MEHMETÇİK’İN YÜKÜ HAFİFLETİLDİ

TRT Haber'de yer alan habere göre, yurt içi ve sınır ötesi operasyonlarda tanıdığımız MPT-76 artık daha hafif. Sıcak soğuk demeden üstün performansla atış yapan milli piyade tüfeği test aşamalarını başarıyla tamamladı.

Bundan sonra zorlu bölgelerde Mehmetçik'in en büyük yardımcısı olacak.

TÜM TESTLERİ BAŞARIYLA GEÇTİ

Makine Kimya Endüstrisinde geliştirilen silahın üretim aşaması titizlikle yapılıyor. Milli Piyade tüfeğinin her bir parçası onlarca testten geçiyor.

Makina Kimya Endüstrisi Genel Müdürü Yasin Akdere, MPT-76 'nın ağırlığını son yapılan iyileştirmelerle 3.750 grama kadar düşürdüklerini belirterek, "Böylelikle her koşulda hareket kabiliyeti kullanıcılar için sağlanmış bulunmakta. Artı 71 dereceden eksi 40 dereceye kadar sıcaklık testi ve dinamik ve statik kum testlerini gerçekleştirdik. Çamur testi, tuz sisi testi, hızlandırılmış yağmur testi gibi bütün testleri ürünümüz başarıyla geçmiş bulunmaktadır" dedi.

Türk mühendisleri ve işçiler ordudaki ekipmanın daha etkin kullanılması için çalışıyor.

DAKİKADA 650 ATIM

MPT-76 dakikada 650 atım yapıyor.

600 metre etkili menzili ile sınıfının en iyisi.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR