Malatya'da MİT Ve Emniyet İşbirliğinde 13 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı

Malatya’da MİT ile emniyet personeli tarafından yapılan operasyonda, aralarında DEAŞ'ın sözde Malatya sorumlularının da bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı

30.10.2019-16:14 - (Son Güncelleme: 30.10.2019-16:11)

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ekiplerince, Malatya'da 13 adrese DEAŞ terör örgütüne yönelik eş zamanlı operasyonlar yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Yapılan operasyonda, DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen, aralarında Suriye ülkesinde askeri eğitim alarak ülkemize yönelik eylem arayışı içerisinde olan ve sözde Malatya sorumlularının da olduğu 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı” denildi.

Öte yandan terör örgütü tarafından çocuklara alternatif bir okul oluşturmak ve örgütsel eğitim vermek amacı ile çalışmalar yapan sözde medreseye de operasyon düzenlediği bildirildi.

Açıklamada "Yapılan operasyon kapsamında çok sayıda örgütsel doküman ve materyale el konuldu. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheli şahıslar Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilecektir” ifadesi kullanıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR