Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İki İnternet Sitesine Ödül

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın "Go Turkey" ve "Filming in Turkey" internet siteleri "Altın Örümcek İnternet Ödülü"ne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İki İnternet Sitesine Ödül

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İki İnternet Sitesine Ödül

2002 yılından günümüze düzenli olarak gerçekleştirilen, internet, dijital pazarlama ve mobil teknolojiler kullanılarak oluşturulan başarılı projelerin ödüllendirildiği Altın Örümcek Ödülleri’nde, bu yıl farklı kategorilerde 246 proje finalist olarak belirlendi.

Bu yıl 18'incisi düzenlenen Altın Örümcek İnternet Ödülleri'nde finale kalan 246 proje için 18 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yapılan halk oylamasında toplamda 577 bin 284 oy kullanıldı.

Türkiye'nin geleneksel kanallarda sürdürmekte olduğu iletişimi dijital platformlara taşıyan "Go Turkey" internet sitesi "Kamu Kurumları" dalında "en iyi internet sitesi" seçildi.

Kısa sürede bugünün dijital dünyasının evrensel dilini konuşabilir hale gelen Go Turkey, ürettiği küresel eğilimlere uygun, konusuna hakim ve özgün içeriklerle iletişimini sürdürmeye devam ediyor. Site, SEO Marketing dinamiklerine uygun çalışmalarıyla da örnek gösterilebilecek işlere imza atıyor.

Türkiye'deki film çekim lokasyonlarını tanıtmak ve yabancı yapımcıların ihtiyaç duyacağı tüm bilgilere tek yerden ulaşabilmelerini sağlamak için hazırlanan "Filming in Turkey" internet sitesi ise yine aynı kategoride ikincilik ödülüne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı internet sitesinde, bir açık hava film platosu olan Türkiye'deki film çekim mekanlarından yapım şirketlerine, oyuncu ajanslarından konaklama ve ulaşım olanaklarına kadar dünya film endüstrisinin ihtiyaç duyabileceği tüm bilgiler yer alıyor.

Uluslararası film yapımcıları "www.filminginturkey.com.tr" adresinden yeni Sinema Kanunu ile yürürlüğe konulan "Yabancı Film Destekleri" hakkında tüm bilgi ve belgelere ulaşabiliyor, çekim izin başvuruları da çevrimiçi yapabiliyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR