Her kadın için makyaj yapmak önemlidir. Bu yapılan makyajların önemi kadar doğru bie şekilde temizlenmesi de oldukça önemli bir konudur. Doğru malzemelerden faydalanarak ve son derece nazik hareketler ile makyajımızı çıkarmak gerektiğini unutmayın. Özellikle suya dayanıklı ürünler için özel geliştirilmiş makyaj temizleme losyonlarını kullanarak doğal ve hasar vermeyecek şekilde makyaj temizlemek gerekir.

İşte uya dayanıklı makyaj malzemelerini temizlemek için basit ve zararsız çözüm yolları…

Özel Göz Makyajı Temizleyicisi ve Pamuğu: suya dayanıklı ürünler için özel losyonlar ve temizleme jelleri üretilmeye başlandı. Bu ürünlerden faydalanırken de peçete ya da bu gibi sert ürünler denemeyin. Yumuşak dokulu makyaj temizleme pamukları, kullan at özelliği ile gözlerinize en ufak şekilde zarar vermez ve sizleri sert uygulama yapmanızı engeller.

Bebek Şampuanları: Göz yakmayan hassas markaya sahip bebek şampuanlarının da tüm su bazlı malzemelere karşı etkili bir çıkarıcı olduğu da bilinmektedir.

Zeytinyağı ile Temizleme: Yine son derece doğal ve zararsız temizleme yöntemlerinden birisi olarak tercih ediliyor. Makyaj temizleme pamuğu ile bu anlamda zeytinyağı ile temizlik yapmak oldukça iyi olacaktır.

Vazelin Asla Ama Asla Kullanmayın: Birçok kadının uyguladığı yöntemlerden birisi de vazelin kullanarak makyaj ürünlerini yumuşatmak ve sonrasında temizlemeye çalışmaktır. Fakat bu yöntem diğer cilt problemlerini de beraberinde getirir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.