Oldukça havalı olan bu saç modelini gittiğiniz her ortamda kullanabilirsiniz, ister özel günler ister günlük… Veya sizde sitemizde yer alan diğer pratik saç yapımı ve kolay saç modelleri konularını inceleyerek sizde kendi başına en güzel saç modelleri nasıl yapılır? İşte detaylar haberimizde...

 Fransız şelalesi örgüsü için öncelikle saçların temiz ve düz olması gerekiyor. Kıvırcık ve kabarık saçlarda örgü işlemi daha zorlaşmaktadır. Bu yüzden ilk olarak saçlarınızı yıkayın ve hafif nemli bir haldeyken örgü işlemine başlayabilirsiniz. 
 

FRANSIZ ŞELALESİ ÖRGÜ MODELİ

Bu farklı modellere genel olarak şelale örgü modelleri diye de adlandırılmaktadır.  Şelale saç örgüsü yapımı için ayrılan tutamlar meydana çıkan örgünün kalınlığını belirler. Bu yüzden örgünün nerede başlamasını istiyorsanız bu yerden üç tutam saç ayırmalı ve kalınlığını da isteğinize göre belirlemelisiniz. Öncelikle örgünün başlangıcı klasik örgü ile başlar. Klasik örgü ile başladığınız saçı üstten ve alttan sırayla almak kaydı ile örgünüzün gitmesini istediğiniz yöne doğru eklemelere devam edin. Saçlarınızın uç kısımlarına geldiğiniz zaman da klasik örgü uygulaması ile tamamlayın. 


Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın