Kadınların severek kullandığı fondötenler hakkında yanış bildikleriniz neler? Cilt tipine göre hangi fondöten önerilir? Fondötenin ciltte doğal görünmesi için neler yapmalıyız? gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı için haberimize bakabilirsiniz.

Fondöten denilince aklımıza makyaj gelir ama fondötenler artık cilt bakım ürünü kalitesinde yapılıyor. Fondötenler neredeyse her bayanın kullanmak istediği ama bir o kadar da kullanmaktan çekindiği bir üründür. Bunun sebebi de fondötenler hakkında yanlış bildiklerimizdir.

FONDÖTEN SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Fondöten seçimi yaparken içeriklerine çok dikkat etmek gerekir. Örneğin akneli ciltlere sahip kadınların su bazlı bir fondöten, kırışıklığı daha yoğun olan ciltlilerin ise, daha ince yapıda ama kapatma özelliği yüksek ve aynı zamanda nemlendirici etkisi olan bir fondöten tercih etmeleri gerekir.

Fondötenden önce cildi temizlemek ve nemlendirmek hem fondötenin daha rahat sürülmesi, hem de daha güzel ve doğal görünmesi için çok önemlidir.

Fondötenin ciltte doğal görünmesi için 1. kural, doğru tonu seçmek ve doğru uygulamaktır. Doğru rengi bulmak için fondöten çene kemiğinde denenmelidir, el üstünde denemek yanlıştır.

FONDÖTENİN OLMAZSA OLMAZLARI NELERDİR?

Akşamları fondötenin tamamen ciltten temizlenmesi gerekir. Kullanılan temizleyicinin su bazlı kirlerin yanı sıra yağ bazlı kirleri, renklendirici ve güneş filtrelerini tamamen durulayacak kalitede olması

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.