Makyaj yapma zamanınızı en aza indirmek için makyaj yapmanın püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Bu püf noktalarını iyice bilir ve yeterince uygularsanız, bundan sonra makyaj yapma süreniz 5 dakikayı geçmeyecek ve eğlenceli bir iş olacaktır.

İşte makyaj yapmanın püf noktaları:

YÜZ TİPİNE GÖRE MAKYAJ

Her kadının yüz tipi aynı değildir. Yuvarlak bir yüz tipine sahip olan kadınlarla, kalp şeklinde yüz tipine sahip olan kadınların uygulaması gereken makyaj yöntemleri de doğal olarak birbirinden farklı olmalıdır.

TEN RENGİNE GÖRE MAKYAJ

Esmer tenli kadınlarda siyah, yeşil ve kahve tonları hoş dururken, açık tenli kadınlara vanilya tenleri ve pembeler yakışır. Püf nokta, ten renginize ve cildinize uygun tercihlerde bulunmalısınız.

GÖZ MAKYAJI

Daha büyük ve etkileyici gözlere sahip olmak isteyen kadınlar için, beyaz kalem mucizevi bir üründür. Koyu makyaj yapacaksanız da, beyaz kalemi gözlerinizin içine uygulayarak gözleri büyütme etkisini kullanabilirsiniz.

DOLGUN DUDAKLAR

Kusursuz dudaklara sahip olmak için ruj tercihi kadar önemli bir nokta daha vardır. Bu da rujunuza uyumlu bir dudak kalemine sahip olmaktır. Eğer dudaklarınızı dudak kalemi ile çerçeveleyip, bundan sonra ruj sürerseniz dudaklarınız çok daha dolgun ve çekici görünecektir. Rujun kalıcılığını yükseltmek için de son olarak dudaklarınızın üzerine parlatıcı sürün.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı doğru kaydırın.