İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Komagene çiğ köftenin sahiplerinden FETÖ firarisi Murat Sivrikaya'nın İzmir'de sahte kimlikle yakalandığı açıklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma doğrultusunda hakkında yakalama kararı çıkarılan ve bir senedir firari olan iş adamı Sivrikaya'nın kentte bir adreste saklandığı haberi üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri çalışma başlattı.

Sivrikaya'nın kullandığı aracı belirleyen ve takip başlatan ekipler, gerçekleştirdikleri operasyonla firariyi gözaltına aldı. Sivrikaya'nın üzerinde sahte kimlik taşıdığı bildirildi.

İstanbul merkezli kurulan, Türkiye çapında bin 100 şubesi olan çiğ köfte firmasının kurucusu ve sahibi olan Sivrikaya'nın, örgütle olan bağlantısı sebebiyle KHK ile kapatılan İzmir İşadamları Derneğinin yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü belirtildi.

FETÖ'nün "büyük bölge mütevellisi" olduğundan şüphelenilen zanlı, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete sevk edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.