Türkiye'nin Talebine Rusya'dan Ret

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Suriye'de uçuşa yasak bölge oluşturulmasının terörle mücadele için yararlı olup olmayacağı konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Talebine Rusya'dan Ret

Peskov'a düzenlediği basın toplantısında, Rusya'nın, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Suriye-Türkiye sınırı ve Halep arasında uçuşa yasak bölge oluşturulması yönündeki teklifini destekleyip desteklemediği soruldu.

Peskov soruyu şöyle yanıtladı: "Hâlihazırda burada terörist gruplarla mücadeleye yönelik yoğun eylemler yürütülüyor. Ama bu bölgede (uçuşa yasak bölge oluşturulması istenen yerde) saklanan terörist örgütler de var. Bu nedenle böyle uygulamaların terörle mücadele açısından sonuç getirmesi beklenemez."

'ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ'

Peskov ayrıca Ankara'da askeri servis aracına düzenlenen ve 28 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıyı da kınadıklarını belirtti. Saldırıda ölenlerin yakınlarına taziye dilekleri ilettiklerini söyleyen Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'la önceki gün düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarını da hatırlattı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR