Türkiye Karşıtı Operasyon Başlatıldı, Ülke Teyakkuzda

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, davet edildiği bir programda dünya siyasetinde meydana gelenlere ve Türkiye’nin ekonomik tedbirlerine yönelik önemli ifadelerde bulundu. Almanya’da oluşan hükümet krizini ele alan Gedikli, hiçbir medya kuruluşunda “Siyasi kırılganlık, istikrarsızlık” ifadelerinin kullanılmadığına dikkat çeken Gedikli, dünya piyasalarını mahalle dedikoduları yaparak ve toplumların psikolojisini bozarak yönetme tekniği uygulayanların kendi silahlarıyla vurulacaklarını ve bumerang etkisi yapacağını ifade etti.

TÜRKİYE'YE KARŞI HAREKETE GEÇİYORLAR

Anlık hareketleri tetikleyecek şekilde asılsız söylentilerle Türkiye’ye karşı yapılan ekonomik kamikaze operasyonlarının geçici etkilerinin yaşandığını belirten Gedikdli, bu konuda ilgili ekonomi kuruluşlarının (BDDK, SPK, ekonomi bürokrasisi) teyakkuzda olması gerektiğini ifade etti.

17-25 Aralık ve 15 Temmuz sonrasında bekledikleri sonuca ulaşamayan uluslararası güçlerin, yapılması gereken reform hareketlerini bitirdiğini aktardı. Gedikli, “Ancak her zaman söylediğim şey, bu ülkede siyasi istikrar ve yönetme iradesi sarsılmaz şekilde mevcut. Türkiye tehditlere pabuç bırakarak bugünlere gelmedi. Bakınız Atatürk, Türkiye'nin kurucu lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan da ondan sonra gelen en önemli lider. Yabancı kuruluşların iki haftadır peş peşe ‘TL ağırlınızı azaltın’ maillerini yabancı yatırımcılara yollaması, Türkiye’de döviz pozisyonlarında hiçbir problem oluşturmadı, bütün jeopolitik riskleri yönetebilecek kabiliyet ve güç elinde. Bu güce sahip olmamızı sağlayan başta siyasi istikrar, ekonomi ve Türk ordusunun gücü bu sebeple saldırılar hep bu üç saç ayağını zayıflatmaya yönelik yapıldı” dedi. Türkiye’deki siyasi iradenin görevinin başında olduğunu ifade eden Gedikli, terörle mücadelede de tarihi başarılar sergilendiğini ekledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR