THY Gelecek Sene 2 Bin 600 Personel Alacak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin filosunu büyütmesine bağlı olarak gelecek sene bin pilot, bin 600 kabin memurunu işe alacağını bildirdi.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin filosunu büyütmesine bağlı olarak gelecek sene bin pilot, bin 600 kabin memurunu işe alacağını bildirdi. Ekşi, yaptığı açıklamada, THY'nin, genişlemesine bağlı olarak her sene kokpite ve diğer birimlere personel alımı gerçekleştirdiğini söyledi. THY'nin 2019'da 41 yeni uçak alacağını ve bazı uçakların filodan çıkacağını söyleyen Ekşi, filonun büyümesine bağlı olarak gelecek sene bin pilot, bin 600 kabin memurunun işe alımının yapılacağını belirtti. Ekşi, "Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim." dedi.

"Büyürsek daha fazla personel alacağız"

THY'nin genişlemesinin devam ettiğinin altını çizen Ekşi, "Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı'nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak." dedi. İstanbul Havalimanı'nın Türk sivil havacılığını tabir yerindeyse "uçuracağını" dile getiren Ekşi, Türkiye'ye sağlayacağı katkılar sebebiyle herkesin yeni havalimanıyla gurur duyması gerektiğini ifade etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR