FETÖ Askeri Yargı Yapılanması Davasında 116 Kişiye Hapis

FETÖ'nün askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları tespit edilen 116 sanıklara, 1 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar değişen sürelerde hapis cezası verildi.

FETÖ Askeri Yargı Yapılanması Davasında 116 Kişiye Hapis

FETÖ'nün askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları tespit edilen 116 sanıklara, 1 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar değişen sürelerde hapis cezası verildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi zamanında meydana çıkan sözde sıkıyönetim mahkemelerinde görevlendirme listesinde adı geçen ve örgütün askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları tespit edilen 136 kişinin sorgulandığı davanın kararını açıklayan mahkeme, 116 sanığa 1 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar değişen sürelerde hapis cezası verdi.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki salonda gerçekleşen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatlar katıldı. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme, örgüt üyeliğinden 17 sanığa 6 yıl 3'er ay, 81 sanığa 7 yıl 6'şar ay, 15 sanığa da 8 yıl 9'ar ay hapis cezası verdi. Mahkeme, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan ve 1 yıl 6 ay hapisle cezalanan 3 sanık ile alakalı hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

 

20 sanığın dosyası ayrıldı

İkisi firari 20 sanığın dosyasını ayıran mahkeme, duruşmaya gelmeyen ve örgüt üyeliğinden ceza verilen 8 sanık hakkında ise yakalama emri çıkarttı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR