Televizyon Programına Katılıp Öldürdüğü Karısını Aradı!

Kayseri'de yaklaşık 1,5 yıl önce kayıp başvurusunda bulunulan kadının eşi tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Televizyon Programına Katılıp Öldürdüğü Karısını Aradı!

Kayseri'de yaklaşık 1,5 yıl önce kayıp başvurusunda bulunulan kadının eşi tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 1,5 yıl önce O.Y'nin (59) psikolojik sorunlar yaşayan 3 çocuk annesi eşi Fatma Birgül Y'nin (54) kaybolduğunu söylemesi üzerine çalışma başlattı.

Bu çerçevede yapılan çalışmalar sonucu, Ahi Evran Mahallesi yakınlarındaki arazide insan kafatası ve kemikleri görüldü. Yapılan DNA testi ve incelemelerde, kemiklerin Fatma Birgül Y'ye ait olduğu ve kadının öldürüldükten sonra yakıldığı açığa çıktı.

Cesedin bulunmasından yaklaşık bir yıl sonra televizyon programına çıkarak öldürüldüğü anlaşılan eşinin halen bulunmadığını öne süren O.Y'nin davranışlarından şüphelenen polis, çalışmalarını bu yönde sürdürdü.

Cinayet Büro Amirliğince oluşturulan özel ekip, tanık ifadeleri ve teknik takip sonucu O.Y'nin alkol bağımlısı olduğunu ve aile fertleriyle sık sık kavga ettiğini belirledi.

Gözaltına alınan O.Y'nin, emniyetteki sorgusunda, "eşini arazide öldürdüğünü, delilleri yok etmek için de cesedini yakarak başında beklediğini, daha sonra da evine giderek orucunu açtığını" söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinden sonra Kayseri Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçen zanlı, adliyeye gönderildi.

Savcılık sorgusu sonuçlanan O.Y, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR