Prof. Dr. Gönen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi Volkan Bayar'ın, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan'ı silahıyla ateş ederek öldürmesinin ardından yaşanılan gelişmelerle ilişkili makamında basın toplantısı düzenledi.  Gönen; Devletimizin bekası, soruşturmanın selameti ve üniversitem başta olmak üzere devletin kurumlarını yıpratılmaması adına istifa ettiğini açıkladı

2011 yılından bu zaman kadar görev yapan Gönen, "2011 yılından bugüne kadar bilimi rehber edinerek, yüce Türk milletinin onuru yükseltecek çalışmaları tüm meslektaşlarımla birlikte yapmaya çabaladım. Huzurlarınızda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi aileme teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm bu açıklamalardan sonra, Devletimizin bekası, soruşturmanın selameti ve üniversitem başta olmak üzere devletin kurumlarını yıpratılmaması adına istifa ediyorum dedi.

 

NELER YAŞANMIŞTI

 Osmangazi Üniversitesi'nde yaşanan olayda araştırma görevlisi Volkan Bayar, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, araştırma görevlileri Serdar Çağlar ve Yasir Armağan’ı silahla vurarak öldürmüştü.

 Katliamdan şan eseri kurtulan Doç. Dr. Ayşe Aypay, 'Bırakın beni, konuşacağım' diyerek isyan etmişti. Aypay kameralar karşısında "Rektörlük, Volkan Bayar hakkında dilekçelerimizin sisteme girmemesi için memurlara yönerge verdi. Kavga dövüş işleme soktuk dilekçeleri. Hiçbiri cevaplanmadı. Şimdi kim verecek 4  canın hesabını?. Benim eşim, Volkan'ın attığı iftiralar yüzünden işinden atıldı. 5.5 ay hapis yattı. Bir çok arkadaşım mağdur oldu. Bütün bu olaylara rağmen rektörlük Volkan Bayar’ı korudu. Volkan Bayar denilen adam gerçek anlamda vatan haini, gerçek FETÖ’cü olduğu hatta tescilli FETÖ’cü olduğu verdiği her ifadede belli olan biri. Kimse görmek istemedi" diye ifade etmişti.

DEVLET BAHÇELİ DÜN UYARMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yaptığı parti grup toplantısın da Osmangazi Üniversitesi'nde 4 kişiyi katleden Volkan Bayar'ı 'şerefsiz' olarak nitelendirmişti ve "Bir daha gün ışığı görmemeli" ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca Osmangazi Üniversitesi rektörünün istifa etmesi gerektiğini vurgulamıştı

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.