kaynaklardan gelen son dakika gelişmesine göre Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi, 24 Haziran seçimlerinde birlikte hareket etme kararı aldığı duyuruldu

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesi bir araya geldi. Adalet Partisi'nin Öveçler'deki Genel Merkez binasında toplantı yapan 3 lider, seçimde birlikte hareket etme kararı aldı. Partilerin cumhurbaşkanlığı seçiminde, kime oy vereceklerini yakın bir zamanda açıklayacakları öğrenildi.

İTTİFAKA 7 GÜN SÜRE

Seçimlere ittifak yaparak girecek partiler için önümüzdeki hafta çok kritik geçecek çünkü mevcut yasaya göre siyasi partiler, seçim takvimi açıklandıktan sonra ki 7 gün içinde ittifak protokollerini Yüksek Seçim Kurulu’na sunmak zorundalar. Yüksek Seçim Kurulu’nun bu süreyi kısaltma yetkisi de bulunuyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini ilan etmesi ardından, ittifak yapacak partilerin buna ilişkin niyet beyanlarını en geç 28 Nisan’a kadar Yüksek Seçim Kurulu’na vermeleri gerektiği bildirildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.