Şanlıurfa'da, Harekata Koordinasyon Desteği!

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Şanlıurfa Valiliği bünyesinde oluşturulan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi, harekat dahilinde askeri faaliyetlere ve sivil halka destek sağlıyor.

Şanlıurfa'da, Harekata Koordinasyon Desteği!

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Şanlıurfa Valiliği bünyesinde oluşturulan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi, harekat dahilinde askeri faaliyetlere ve sivil halka destek sağlıyor.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör faaliyetini etkisiz hale getirmek ve bölgede barış ve huzuru sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında 26 kamu kuruluşunun katılımıyla oluşturulan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi de destek veriyor.

Barış Pınarı Harekatı öncesinde oluşturulan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi, bünyesindeki 15 çalışma gurubu ile büyük uyum içerisinde çalışmalarını sahaya aktarıyor.

Harekat öncesi askeri birliklere lojistik destek sağlayan İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi, 26 kamu kuruluşuna ait 72 iş makinesini 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı emrine görevlendirdi. İş makineleri ve personeller, askeri birlikler için mevzi, yeni yolların açılması, asfaltlama, hendek ve kanal kazımı, çadır kurulumu, yeni yolların açılımı gibi birçok stratejik çalışmaya katkı sundu.

Bununla birlikte ekipler, zırhlı araçların Suriye'ye geçiş yaptıkları ilk noktada, araçların daha rahat ilerlemesi için mayından arındırılmış noktada da yeni yolların açılmasını gerçekleştirdi.

Barış Pınarı Harekatı'nın ilk gününden itibaren vatandaşların can güvenliğinin sağlanması amacıyla İl Koordinasyon ve Harekat Merkezince Ceylanpınar, Akçakale ve Suruç ilçelerinden 11 bin 423 kişinin tahliyesi yapıldı.

Ceylanpınar, Akçakale, Suruç ve Birecik'te hasar gören enerji tesislerinin de kısa sürede onarılmasını ve kesintisiz enerji sağlanmasını temin eden İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. faaliyetlerine diğer kurum kuruluşların da destek vermesini sağladı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR