Önce Teyit Etti Sonra Çaldı !

Adana'da yolda yürüyen bir kişinin arkasından yaklaşıp boynundaki zincirin altın olup olmadığını sorduktan sonra çalan zanlı kolundaki gül dövmesinden tespit edilerek yakalandı.

Önce Teyit Etti Sonra Çaldı !

Edinilen bilgiye göre olay, 11 Eylül Çarşamba günü merkez Seyhan ilçesi Hanedan Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, yolda tek başına yürüyen Tuna Eskiler'in yanına yaklaşan bir kişi, "Bir saniye durur musunuz. Boynunuzdaki zincir altın mı" diye sordu. Zanlı Eskiler'den "evet altın" cevabını alınca zinciri çalıp kaçtı.
Eskiler, polisi arayarak kapkaça uğradığını bildirdi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği dedektifleri harekete geçti.

KOLUNDAKİ DÖVME YAKALATTI

Polis olay yerine gelerek zanlının eşkal bilgilerini aldı. Bir vatandaş kaçan zanlının her iki kolunda da dövme olduğunu sol kolunda gül dövmesi olduğunu söyledi. Bunun üzerine harekete geçen emniyet güçleri etrafta bu eşkale uygun zanlıyı ararken bir taraftan da çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini izlemeye aldı. Polis bir güvenlik kamerasında eşkale uygun bir şahıs görüntüsü tespit etti. Polis görgü tanığına bu görüntüyü izlettiğinde zanlının o kişi olduğunu belirledi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Bunun üzerine polis şahsın kimlik bilgilerini belirlemek için araştırma başlattı. Yapılan çalışmada zanlının Sabahattin G. olduğu belirlendi. Polis bu tespitin üzerine zanlının evine baskın yaparak yakaladı. Zanlının daha önce ‘hırsızlık', ‘yaralama', ‘yağma', ‘resmi belgede sahtecilik', ‘uyuşturucu madde kullanma' ve ‘görevi yaptırmamak için direnme' gibi suçlardan çok sayıda kaydı bulunduğu belirlendi. Zanlı sorgusunda kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi ancak sevk edildiği adliyede tutuklandı.

En Son Gündem Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR