MHP 3 İlde Seçim Sonuçlarına İtiraz Etti

Milliyetçi Hareket Partisi, Kars, Kırklareli ve Iğdır'daki seçim sonuçlarına itirazda bulundu.

MHP 3 İlde Seçim Sonuçlarına İtiraz Etti

Kalaycı, "İtirazlarımız olumlu değerlendirildiğinde ve buralarda yeniden oylar sayıldığında MHP'ye geçeceklerini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

"GELEN HABERLER OLUMLU"

MHP tarafından 3 ilde yapılan itirazların geçersiz oylar ve seçmen kaydırma sebebiyle yapıldığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "Kırklareli'nde bağımsız adaya oy kullanılırken oy hanesinin dışına vurulan oyların da geçerli sayıldığını tespit ettik. Bununla ilgili itirazımızı yaptık. Iğdır'da da seçmen kaydırma ve geçersiz oylarla ilgili itirazlarımızı gerçekleştirdik. Kars'ta da geçersiz oylarla ilgili itirazlarımız oldu. Özellikle Iğdır ve Kırklareli'nden gelen haberler olumlu. İtirazlarımız olumlu değerlendirildiğinde ve buralarda yeniden oylar sayıldığında MHP'ye geçeceklerini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

"HALK, YÖNETİMİN KONTROLÜNÜ CUMHUR İTTİFAKINA TESLİM ETMİŞTİR"

Bazı büyükşehirlerde halkın belediye başkanlıklarını CHP'ye ancak kontrolü de Cumhur İttifakı'na verdiğine dikkat çeken Kalaycı, "Büyükşehir belediye meclis üyeliklerinde Cumhur İttifakının üstünlüğü var. Halk yönetimin kontrolünü Cumhur İttifakına teslim etmiştir. Milletimiz Cumhur İttifakının arkasında durmaya devam etmiştir" ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz