Meteorolojiden 4 Günlük Hava Durumu

Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, günün ilk saatlerinden bu yana batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girilmesi öngörülüyor.

Meteorolojiden 4 Günlük Hava Durumu

Meteorolojiden 4 Günlük Hava Durumu

Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, günün ilk saatlerinden bu yana batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girilmesi öngörülüyor.

Meteorolojiden yapılan açıklama tam olarak şöyledir:

"Ülkemizin halen güneydoğu kesimleri üzerinde etkili olan yağışlı sisteme ilave olarak (20.02.2020 Perşembe) sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Pazar (23.02.2020) günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışlı havanın, Cuma (21.02.2020) günü Doğu Akdeniz ile Antalya’nın doğusunda, Cumartesi (22.02.2020) günü Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli yağışlara sebep olduktan sonra Pazar günü yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, Cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla birlikte azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. "

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR