Genelkurmay Başkanlığı, teröristlere ait konvoyun imha edilmesi ile ilgili görüntüleri resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştı. Ancak Youtube'un teröristlerin vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildiği görüldü.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verilmişti. "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan ve içinde teröristler ile silah ve mühimmat taşıyan konvoy, 22 Şubat 2018 tarihinde Afrin güneydoğusundan şehre yaklaşırken tespit edilmiş ve şehirden 15 km kadar uzaktayken kara ateş destek vasıtaları ile vurulmuştur.

Harekat esnasında sadece PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait anılan konvoy hedef alınmış ve her zaman olduğu gibi sivillerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmiştir."
Terör konvoyunun vurulduğu anın görüntüsü de twitter'dan paylaşıldı ve youtube'a yüklendi. Ancak Youtube konvoyun vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildi.

YOUTUBE RAHATSIZ OLDU

Videoya ulaşmak isteyenlerin karşısına "Bu video, YouTube'un şiddet barındıran veya görsel açıdan rahatsız edici içeriğe ilişkin politikasını ihlal ettiği için kaldırıldı" yazısı çıktı.
Bu sabah ise TSK'nın twitter hesabından teröristlerin vurulduğu anın videosu doğrudan yüklenerek paylaşıldı.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e ilişkin Zeytin Dalı Harekâtıyla ilgili TSK ve ÖSO unsurları 9 nokta ve köyü terör örgütü PYD/YPG’den temzilendi. Operasyonda son olarak Afrin’in kuzeydoğusundaki Dayr Savvan köyünün kurtarılmasıyla Kilis’in karşısına düşen Suriye sınır hattı teröristlerden arındırıldı.

Afrin’in kuzeyinde bulunan Bülbül beldesi ile muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesi birleştirildi. Bu şekilde terör örgütünün ortalama 80 kilometrelik Kilis sınır hattı ile teması koptu. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.