AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye'ye gerçekleştirdiği operasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, !Böyle bir tepki verileceği açıklamalardan anlaşılıyordu ve bizimle de bir bilgi paylaşımı oldu. Biz bu saldırıyı, kimyasal silahlara yönelik bir yaptırım olarak görüyoruz ve değerlendiriyoruz. Esed'in kendi halkına ilişkin kullandığı kimyasal silahın önlenmesi için de ciddi bir yaptırım olarak görüyoruz.

2010 referandumunun bir neticesi olarak Türkiye, 12 Eylül ile hesaplaştı. Şimdi dünkü kararlarla beraber Türkiye, 28 Şubat ile hesaplaştı. Türkiye bununla birlikte bir taraftan da 15 Temmuz işgal girişimiyle de hesaplaşıyor. 28 Şubat davası kararlarına yönelik, dünkü kararlarla beraber Türkiye 28 Şubat'la hesaplaştı. Dünkü kararları önemsiyorum. 28 Şubat hakkında verilen hukuki kararların siyasi değerlendirmelerini yapmak için vakit oldukça erken’ açıklamalarında bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.