Köpekleriyle Beraber 6 Yıldır Sultanbeyli'deki Ormanda Yaşayan Adama Devlet Yardım Etti

Sultanbeyli Mecidiye Mahallesi ormanlık alanda 3 köpeği ile yaşayan Lütfü Özcan’a belediye yardım elini uzattı. 6 Yıldır ormanlarda yaşayan Özcan'a Sultanbeyli Belediyesi İş ve İstihdam Masası özel sektörde iş ve kiralık ev imkanı sağladı.

Köpekleriyle Beraber 6 Yıldır Sultanbeyli'deki Ormanda Yaşayan Adama Devlet Yardım Etti

Köpekleriyle Beraber 6 Yıldır Sultanbeyli'deki Ormanda Yaşayan Adama Devlet Yardım Etti

10 yıl önce memleketi Tokat'tan İstanbul'a gelerek iş arayan kaynak işçisi 43 yaşındaki Lütfü Özcan iş bulamayınca ormanlarda yaşamaya başladı. 6 yıldır ormanlarda yaşayan Özcan'ın son durağı Sultanbeyli sınırlarında yer alan Mecidiye Mahallesi ormanlık alanı oldu. Özcan, 4 aydır burada çadırda 3 köpeği ile yaşam mücadelesi veriyordu.

BELEDİYE BAŞKANI HAYATINA IŞIK OLDU

Mecidiye Mahallesi ormanlık alanının yaklaşık 15 kilometre iç kesiminde çadır kurarak 3 köpeği ile yaşam mücadelesi veren Lütfü Özcan'a piknikçiler şans eseri denk geldi. Özcan'ın durumunu gören vatandaşlar video çekerek sosyal medyada Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'i etiketledi. Bu paylaşıma hemen duyarlılık gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ekipleri görevlendirdi ve Özcan'ın karamsar hayatına ışık yeniden doğdu. 

"HEPSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN" 

Belediye'ye teşekkür eden Lütfü Özcan, “Şu an ben burada kalıyorum. Buraya pikniğe gelen arkadaşlar vardı. Sağ olsunlar onlar yardımcı oluyorlardı. Sonra belediye ekipleri geldi. Onlar yardımcı oldu. Hayvanlara 6 senedir bakıyorum. Onları bırakmak istemiyorum. Belediye bana iş imkanı sundu. Köpeklerimi bırakmak istemediğim için kabul etmedim. Son çare köyüme gitmek oldu. Sultanbeyli Belediyesi bana yardımcı oldu. Belediye çalışanlarına ve Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin'e çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.  

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR