Kılıçdaroğlu'dan Coronavirüse Karşı Sözde 'Akıl ve Mantık' Önerisi

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "koronavirüsle mücadeleye karşı, önce teşhis, sonra tedavi yapılması" şeklindeki önerisi "tam da Nobel'e aday gösterilecek adam" dedirtti.

Kılıçdaroğlu'dan Coronavirüse Karşı Sözde 'Akıl ve Mantık' Önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun coronavirüsle mücadele önerisi sosyal medyada dalga konusu oldu.

Tüm dünyada yeniden yükselişe geçen coronavirüs salgını Türkiye'de de gidişatını artırdı.

Bu doğrultuda öneri ve talebini beyan eden Kılıçdaroğlu'nun 'akıl ve mantık'la buluşmayan ifadeleri sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Sabah Gazetesi'nden yansıyan bilgiye göre, Kemal Kılıçdaroğlu, salgınla mücadele amacıyla hükümete 'akıl ve mantık' önerisinde bulunduğunu belirterek, ''Bulaşmasını engelleyin ve bulaşanları tedavi edin'' diye konuştu.

Coronavirüsün Türkiye siyasetine de sıçraması üzerine açıklama gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündem yaratan söz konusu önerisi tam olarak şöyledir:

 ''Bir salgın var mı, var. Bütün dünyada var… Yine akılla yine mantıkla mücadele edeceğiz. İki ayaklı… Birincisi önce bulaşmayı engelleyeceksin. Bulaşmanın önüne geçecek engelleri alacaksın. Akıl var mantık var…

İkincisi ise hastalık bütün önlemlere rağmen bulaştıysa bunu tedavi edeceksin. Bu kadar basit''

Koronavirüsle başta Türkiye olmak üzere bütün düyna bu yöntemi uyguluyor. Sadece koonavirüs değil, bütün hastalıklara karşı önce teşhis konur sonra teavi yapılır. Kemal Kılıçtaroğlu'nun binlerce yıllık bu tıbbi kuralı bilmemesi şaşkılnığa sebep oldu

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR