Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce Hakkında İlk Kez Konuştu

Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılıp yeni parti kurma hazırlığında olmasının yankıları devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili ilk kez konuştu. Sert ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'ye yüklendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce Hakkında İlk Kez Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce hakkında sert açıklamalarda bulundu. Yeni bir parti kurma aşamasında olan Muharrem İnce'ye isim vermeden yüklenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

'LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNMAZSANIZ NAMERTSİNİZ'

'Bizi linç girişimleri ile korkutmak isteyecekler. Linç girişiminde 3 kez, 5 kez, 100 kez bulunmazsanız namertsiniz, hepsi ile mücadele edeceğiz. Dört koldan üstümüze gelecekler. İsterse dört kol değil 400 koldan üstümüze gelsinler mücadele edeceğiz.

'BİZİ BÖLMEK PARÇALAMAK İSTEYECEKLER'

Bizi bölmek parçalamak isteyecekler ama hiç kimsenin unutmaması gereken bir şey var. CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kalesidir. İnsanca hakça bir düzeni bu ülkeye getirinceye kadar mücadele eden bir siyasi partiyiz. Ahlaklı bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla Türkiye coğrafyasına dağılıp bunları anlatma mecburiyetindesiniz.

Bireysel çıkarlar, bireysel hesaplar bu sistemin tamamen dışında olmak zorundadır. İster sıradan üyesi ol, istersen genel başkanı ol. Memleket bu haldeyken başka bir şey sorulamaz. Her birimizin tek tek Türkiye coğrafyasında çalışıp halka umut vermesi gerekli.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR