Kayseri'de Baba Kızını Kurdun Ağzından Kurtardı

Kayseri'de meydana gelen olayda, parkta oyun oynayan 3 yaşındaki kız kurt saldırısına uğradı. Parka koşan baba kızını son anda kurtardı.

Kayseri'de Baba Kızını Kurdun Ağzından Kurtardı

Kayseri'de Baba Kızını Kurdun Ağzından Kurtardı

Olay, geçtiğimiz gün Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı TOKİ 8'nci etap bölgesinde yaşandı. Komşusu ile evlerinin önünde araç tamir eden Rıfat Saykaya'nın kızı Elif Saykaya parkta oyun oynamaya başladı. Baba hayvan sesleri duyarken, hemen parka yöneldi. Bir kurdun kızını götürdüğünü gören baba hayvana taş atarak kurdun kızını bırakmasını sağladı. Yüzünden ve başından yaralanan kız araç ile Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Eylül Saykaya, daha sonra tabucu edildi.

"TEDİRGİNİZ"

Yaşanan olayı anlatan baba hayvanın poşet götürdüğünü sandıklarını söyledi. Daha sonra kurdun kızını götürdüğünü fark ettiğini söyleyen baba, "Kızımı kurtarmak için giderken birkaç kez düştüm. Kalktığımda hayvanın ağzında bir şey yoktu. Komşumuz çocuğu aldı. Kurt tekrar bize doğru yöneldi. Arkadaşlarımızla sonra gittik, kurdu bulamadık. Kurt önce kızımın kafasının arkasından, daha sonra da çenesinden tutmuş. Yüzünde 10, kafatasında da 15 adet dikiş var. Bu hadiseden sonra dün akşam çevredekiler yine kurt görmüş. Görevliler kapan kurmuş. Mahalleli olarak tedirginiz. 6 senedir burada oturuyoruz, ilk kez böyle bir şey oldu. Çevre koruma ve orman bakanlığı ve emniyet güçleri burada olayla ilgileniyor. Onlar da elinden geleni yapıyor." dedi.

Olayın görgü tanığı Turgut Soysal ise "Biz Rıfat ile araca bakıyorduk. Eylül yanımızdaki çocuk parkında oynuyordu. Sesler geldi, kurdun çocuğu alıp götürdüğünü gördük. Arkasından bağıra çağıra koştuk ve taş attık. Kurt çocuğu bıraktı kaçtı. Çocuk ayağa kalktı, aldım eve getirdim. Kurt çocuğu bıraktığı yere geri geldi. Tekrar taşla vesaire uzaklaştırdık. Kurt ilk kez gördük. Buraya köpek geliyordu; ama ilk kez kurt gördük. Kurdun da bir an önce bulunup gerekenin yapılmasını istiyoruz. Yetişkin biri olarak bile akşam çıkmaya korkuyoruz. Yetkililerden gerekli önlemi almasını bekliyoruz. İnşallah yetkililer hayvanı bulurlar biz de rahatlarız." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR