Sermaye Piyasası Kurulu duyurdu: 2 şirket daha halka arz edilecek

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) iki şirketin halka arz başvurusunun onaylandığını duyurdu. İşte detaylar…

10.05.2024-10:03 - (Son Güncelleme: 10.05.2024-17:19) Sermaye Piyasası Kurulu duyurdu: 2 şirket daha halka arz edilecek

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ'nin pay başına 70 liradan gerçekleştireceği ilk halka arzına onay verdi.

2 şirket daha halka arz edilecek

AA’da yer alan habere göre; Kurulun bültenine göre, Garanti Faktoring AŞ'nin 318 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı başvurusu ile birlikte Lider Faktoring AŞ'nin 135 milyon lira, Creditwest Faktoring AŞ'nin 60 milyon lira, Deniz Finansal Kiralama AŞ'nin 775 milyon lira, ING Bank AŞ'nin 250 milyon dolar ve Ülker Bisküvi Sanayi AŞ'nin 550 milyon dolarlık borçlanma aracı ihraç başvuruları da kabul edildi.

Sermaye Piyasası Kurulu duyurdu: 2 şirket daha halka arz edilecek

SPK, Türkiye'de yerleşik kişilere internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 25 internet sitesine erişimin engellenmesi kararını alırken, Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ'nin pay başına 70 liradan yapacağı ilk halka arzı da onayladı. Ayrıca, Logos Portföy Yönetimi AŞ'nin 7,5 milyon liralık çıkarılmış sermayesinin 32 milyon liraya çıkarılmasına izin verilmesi talebi de olumlu karşılandı.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal