Mardin’de, Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün şehit edilmesiyle alakalı görülen davada tutuklu bulunan sanık Şerif Mesutoğlu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile dahil oldığu duruşmada, üzerine sıvı bir madde döküp kendini yaktı. Ekiplerin müdahalesinin sonrasında hastaneye götürülen Mesutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit edilmesiyle alakalı görülen davaya devam edildi. Mardin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmaya, çeşitli cezaevlerinde tutuklu olan sanıklar Devran Aslan, Tahsin Erdaş, Şerif Mesutoğlu, Mehmet Deniz, Ahmet Deniz, Fikret Bağı, Fikret Deniz ve Vedat Erol, SEGBİS aracılığıyla dahil oldu. Duruşma, sanık ifadelerinin alınmasıyla başladı. Sanıklar içinde yer alan ve Siverek F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Şerif Mesutoğlu, SEBGİS ile bağlandığı mahkeme salonunda ifade vermeden önce odada yalnız kalma isteğinde bulundu.

SIVI BİR MADDE DÖKÜP YAKTI

Mahkemenin bu isteği kabul etmesinin sonrasında odada yalnız kalan Mesutoğlu, üzerine sıvı bir madde döküp kendini yaktı. Kıyafetleri yanan Mesutoğlu’na ekipler anında müdahale etti. İnfaz koruma ekiplerinin müdahalesinin sonrasında ambulansla Siverek Devlet Hastanesine götürülen Mesutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. 15 dakika ara verildikten sonra görülmeye devam edilen duruşma ise sonraki bir tarihe ertelendi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.