19 Ağustos 2019
  • °
  • Ankara 20°
  • Izmir 27.22°
İmsak 04:35
Güneş 06:10
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:06
Yatsı 21:35
BIST95.286
Dolar5,6595
Euro6,2755
Altın272,17

İYİ Partili Lütfü Türkkan: Kasım'da Seçime Hazırlanın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Partililere çağrısı ile alakalı açıklama yapan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan "Kasım'da seçime hazırlanın" dedi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan: Kasım'da Seçime Hazırlanın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3-4 Ağustos'ta gerçekleştirilecek İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultayı'na değinerek İYİ Partilileri MHP'ye davet etti. Bahçeli'nin bu çağrısını yorumlayan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan "Kasım'da seçime hazırlanın" sözlerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mayıs ayında gerçekleştirilen tüzük kurultayındaki bazı değişiklikleri hayata geçirebilmek için 4. Olağanüstü Kurultayı'nı yapacak olan İYİ Partililere çağrı yaptı.

İYİ PARTİ'NİN KURULUŞ SÜRECİNE VURGU YAPTI

Bahçeli, Twitter'dan paylaştığı açıklamada şu sözleri kullandı:

"1 Kasım 2015'ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir."

"MHP'den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017'de İYİ Parti'yi kurmuşlardır. Fakat geçmişte beraber yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir bölümü aradıklarını bulamamışlar ya da kenara atılmışlardır. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir."

"MHP'YE DÖNÜN" ÇAĞRISI

"3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti'nin 4.Olağanüstü Kurultayı gerçekleştirilecektir. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda olan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir."

"Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır."

AKŞENER'DEN YANIT

Bahçeli'nin sözlerine Twitter üstünden cevap veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Erdoğan, yine ne dedin bu arkadaşa?" dedi.

ERKEN SEÇİM YORUMU

İYİ Parti Milletvekili Türkkan da Bahçeli'nin sözlerini "Herkes soruyor 'Neler oluyor' diye. Kasım'da seçime hazırlanın!" diyerek yorumladı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri