Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

HDP'liler MHP'li Vekillere Saldırdı!

MHP'li Cemal Enginyurt'un terör örgütü PKK'ya yönelik "kancık bir örgüt" ifadesini kullanması HDP üyelerini ayaklandırdı.

Meclis'te MHP ile HDP Arasında Gergin Anlar!

MHP'li Cemal Enginyurt'un terör örgütü PKK'ya yönelik "kancık bir örgüt" ifadesini kullanması HDP üyelerini ayaklandırdı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un terör örgütüne yönelik kullandığı cümleler TBMM'de iki parti arasında arbede yaşanmasına yol açtı.

HDP'nin infaz düzenlemesine PKK'lı teröristlerin de alınması yönündeki isteğini değerlendiren MHP Ordu Milletvekili, bugün Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından sivil halkın hedef alındığı saldırıyı anımsattı ve PKK'nın "kancık ve şerefsiz" bir örgüt olduğunu dile getirdi.

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, "Hiç kimse PKK'lı hainlerin Meclis'ten affını beklemesin, bunu buradan ilan ediyorum." ifadeleriyle sözlerini tamamalarken, HDP yönünde ayaklanma başladı.

İki parti arasında gerilimin tırmanmasıyla, coronavirüse karşı alınan sosyal mesafe uygulaması da yalan oldu. Söz konusu gerginlik sebebiyle Meclis'te oturuma ara verildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR