Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Seçimlere saatler kalırken seçmenler hafta sonu hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor. İŞte son yapılan tahminlere göre seçim günü hava durumu.

Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Hafta Sonu Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Türkiye'nin dört bir yanında farklı bir hava olacak.

Doğu Anadolu’nun birçok şehri seçim gününü karlı bir havanın etkisi altında geçirecek. İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara dahil birçok noktada karla karışık yağmur öngörülüyor. Marmara ise fırtına ve serin havayla seçim gününü geçireceği tahmin ediliyor.

KAR VE YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Antalya ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği bekleniyor.

Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun batısında yağmur ve sağanak, Akdeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu ile Malatya, Elazığ ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli (40-80 kg/m2) yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Hakkari çevreleri ile Şırnak’ın doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar (20-50 cm) şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR