Hafıza 15 Temmuz, 3,5 Ayda 191 Bin Ziyaretçi Ağırladı

FETÖ'nün hain darbe girişiminin izlerini taşıyan, dünya darbeler ve sömürgecilik tarihine de ışık tutan "Hafıza 15 Temmuz"u, kurulduğu günden bugüne 191 bin kişi ziyaret etti.

Hafıza 15 Temmuz, 3,5 Ayda 191 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin izlerini taşıyan, dünya darbeler ve sömürgecilik tarihine de ışık tutan "Hafıza 15 Temmuz"u kurulduğu günden bugüne 191 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayesinde kurulan ve işletmesi 15 Temmuz Derneği'nce yapılan Hafıza 15 Temmuz, hizmete açıldığı 15 Temmuz 2019'dan bu yana ziyaretçi akınına uğradı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı simge noktalardan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde inşa edilen müze, her gün her yaş ve kesimden binlerce kişiyi ağırlıyor. Hafıza 15 Temmuz'u gezenler hain darbe girişiminin izlerini taşıyan objeleri yakından inceleme imkanı bulurken, darbecilerin vahşetine ve girişimin ülke ve millete yaşattığı kayba tanıklık ediyor.

15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müzenin 3,5 ayda 191 bin misafiri ağırladığını söyledi.

Şebik, "Türkiye'de ve dünyada birçok müze var. Birçok sanatseverin yakinen takip ettiği, hakikaten objeleriyle sanatın çok güzel icra edildiği yerler var. Şimdi biz kendimizi onlarla kıyaslayıp bir müze konseptinden bahsetmiyoruz. Özellikle onun altını çizmem lazım. Burada 251 şehidimizin hatıralarını yaşatmak, o günkü direniş ruhunu yaşatmak, gelecek nesillere doğru aktarmak ve hatta o hainleri unutmayacak, unutturmayacak aslında bir mekan burası." açıklamasında bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri