Genelkurmay O Sayıyı Açıkladı

Şırnak, Diyarbakır, Bitlis ve Mardin'de yürütülen operasyonlarda 183 PKK'lı öldürüldü.

Genelkurmay O Sayıyı Açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı, düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar Şırnak Cizre'de 122, Silopi'de 8, Diyarbakır Sur'da 30, Bitlis'de Sehi Ormanları bölgesinde 4,  Mardin Dargeçit'te 16, Nusaybin'de 3 olmak üzere 183 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Cizre'de 122, Silopi'de 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak Cizre'de devam eden operasyonda dün 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist sayısının 122 olduğu belirtildi. Şırnak Silopi'de ise 17 adet El Yapımı Patlayıcı imha edildi, bir barikat kaldırıldı ve 1 adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 5 adet av tüfeği, 11 adet roketatar mermisi ve 1 adet telsiz ele geçirildi. Şırnak Silopi'de şu ana kadar etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist sayısının 8 olduğu bildirildi.

Sur'da 30 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonda; dün 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilerken 9 Aralık 2015'ten itibaren etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist sayısının 30 olduğu öğrenildi. Ayrıca Sur'da 2 adet El Yapımı Patlayıcı ve bir barikat imha edildiği belirtildi.

Bitlis'de 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Bitlis'de Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyonda; önceki gün  4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda ayrıca 1 adet büyük telsiz ve 9 adet el bombası ele geçirildi.

Dargeçit'te 16 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Mardin'in sokağa çıkma yasağı bulunan Dargeçit İlçesi'ndeki ise şu ana kadar 16 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildi.

Nusaybin'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Mardin'in sokağa çıkma yasağı bulunan Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçlerinin PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlarda  şu ana kadar 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Doğubayazıt'ta 3 askeri yaralandığı saldırıya karışan 1 PKK'lı terörist yakalandı

Ağrı Doğubayazıt'ta, 29 Temmuz 2015'te, 3 askerin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren 1 PKK'lı terörist, İstanbul'da güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Bingöl ve Tunceli'de operasyon

Bingöl Yedisu'da, yapılan arama tarama faaliyeti esnasında; 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet boş şarjörü ile muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Tunceli Merkez, Bali Deresi bölgesinde devam eden operasyonda; 1 adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak yerinde imha edildi, muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR