Gaziantep Hayvanat Bahçesi 4,5 Milyon Ziyaretçiyi Ağırladı

Gaziantep Hayvanat Bahçesini bu yıl 4,5 milyon kişi ziyaret etti. Soğuk hava şartları nedeniyle özellikle Afrika kökenli hayvanların kışlık barınakları ısıtılıyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi 4,5 Milyon Ziyaretçiyi Ağırladı

Gaziantep Hayvanat Bahçesi 4,5 Milyon Ziyaretçiyi Ağırladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyanın dördüncü, Avrupa'nın üçüncü, Türkiye'nin en büyüğü olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde bulunan 325 türden 7 bin 100 hayvanın kış şartlarından etkilenmemesi için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Bu kapsamda, ısıtıcılar kullanılarak hayvan barınaklarının ısısı sabitlenecek, özel menüyle hayvanların enerjileri yüksek tutulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde zorlu hava şartlarında özellikle Afrika kökenli hayvanların kışlık barınaklarını ısıtmaya başladıklarını söyledi.

Özsöyler, ziyaretçilerin kış aylarında da hayvanları uygun ortamlarda görebileceğini anlatarak, "Bu yıl hayvanat bahçemizi 4,5 milyon kişi ziyaret etti. Türkiye'nin dört bir yanından büyük bir ilgi var. Ayrıca komşu ülkelerden de misafirlerimiz geliyor. Bu hem hayvanat bahçesinin tanıtımına, hem de yerel ekonomiye büyük katkı sağlıyor." Değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR